Menu

2020 Reviewers

Special thanks to the volunteers selected to serve as proposal reviewers for the 2020 NACAC National Conference!

Karyn Adams, HA ThirtyOne (TN)
Evelyn Alexander, Magellan College Counseling
Robert Bardwell,
Monson High School (MA)
Kimberly Barney
, The College Aide (IL)
Lazaro Barroso,
South Texas College 
Alyssa Belcher
, Christ School (NC)
Akil Bello, Educational Access and Testing Expert (NY)
Mary Alice Berg,
Loyola University Chicago (IL)
Madeleine Bergstrom
, Cheshire Academy (CT)
Melissa Bevacqua
, George Mason University (VA)
John Birney, Wofford College (SC)
Robin Bowlus, Bluffton University  (OH)
Dayna Bradstreet, Simmons University (MA)
Rahsaan Burroughs, Collegewise
Bryn Campbell, Holy Ghost Preparatory School (PA)
Carlos Cano, SUNY Maritime College
Megan Carlier, Collegewise (CA)
Caroline Catts, Holy Innocents' Episcopal School (GA)
Matthew Cave, Maclay School (FL)
Hallie Ciarlone, Delaware Valley Friends School (PA)
Jacqueline Cohn, Berkeley Preparatory School (FL)
Marlin Collingwood, Plymouth State University (NH)
Jessica Colt, Academy Our Lady of Peace (CA)
Katie Condon, West Virginia University
Lisa Correa
, Kamehameha Schools Maui (HI)
Deanna Cox, Saint Andrew's School (FL)
Brian Crescenzo, Kent State University (OH)
Meghan Dalesandro, Carnegie Dartlet (MA)
Denise Dalton, Lemont Township High School (IL)
Natasha de Sherbinin,
A-List Education (NY)
Risa Dubow
, Bottom Line (NY)
Briana Duncan
,Oglethorpe University (GA)
Katy Dunn, PrepMatters
Erin Earle, University of Rhode Island
Kimberly Esso, Saint Paul Public Schools (MN)
Angie Estevez Prada, SCS Noonan Scholars (MA)
Kate Featherston, Dartmouth College (NH)
Michelle Flores, Baltimore City College (MD)
Judith Fuchs, Saxony Lutheran High School (MO)
Marissa Geraghty, NJ LEEP
Brenda Gerhardt, University of Dayton (OH)
David Girvan, Northeastern University (MA)
Gretchen Gleason, The Bishop's School 
Hector Gonzalez, City Colleges of Chicago (IL)
Alexandra Gonzalez, Scheck Hillel Community School 
Loren Gordon, Winchester Thurston School (PA)
Meredith Graham, Collegewise (OH)
Mae Greenwald, Notre Dame High School (CA)
Norma Gutierrez, Saint Thomas Academy (MN)
John Hamel, Anna Maria College (MA)
Troy Hammond, Bayview Glen Independent School (Ontario, Canada)
Ashley Hardy, Franklin College (IN)
Kimberly Harrison, EAB (VA)
Christine Holladay, St. Joseph's Academy (MO)
Jonathan Hoster, Syracuse University (NY)
Abril Hunt, ECMC
Adam Ingersoll, Compass Education Group
Kaitlin Irvine, Summer Search Philadelphia (PA)
Lisa Jacobs, BASIS Ahwatukee (AZ)
Abigail Jelavich
, St. Teresa's Academy (MO)
Erica Johnson, Westminster College (UT)
David Kamimoto, University of California, Santa Cruz
J. Robert Kelley, St. John's School (Guam)
Joseph Korfmacher, Collegewise (NJ)
Yulia Korovikov, Columbia University (NY)
Sarah Lasoff-Hodge, Cheshire Academy (CT)
Crys Latham, Washington Latin Public Charter School (DC)
Shanell Leggins, KIS International School (Thailand)
Joyee Lin, Thingue Prep (CA)
Cathy Longstreet, Hastings High School (MI)
Christine Loo, The Stony Brook School 
Kim Lord,
Brookwood School (GA)
Nikayla Loy,
Collegewise (NJ)
Rob Lundien
, Park Hill South High School (MO)
Danielle Luszczyk
, Lehigh University (PA)
Ebonee Mahone-Todman, Marietta High School (GA)
Elisabeth Marksteiner, EKMEC (United Kingdom)
Haniya Mee, Kent School (CT)
Malaika Mfuko,
Cheshire Academy
Susan Miller
, Summit Country Day School (OH)
Amy Moffatt, University of South Carolina
Jesse Monroe, American University (DC)
Nichole Nicolas, College and Career Pathways, Inc. (MD)
Marie Nocella, Siena College (NY)
Leslie O'Connor
, St. Francis School (KY)
Alicia Oglesby, Bishop McNamara High School (MD)
Sean Ohira, Chaminade University of Honolulu (HI)
Megan ORourke, Providence College (RI)
Liz Pack, Collegewise (TX)
Katie Phung, Bryant University (RI)
Andrea Pien, Bay School of San Francisco (CA)
Elizabeth Pili, The Spence School (NY)
Vanessa Pius, Sarah Lawrence College (NY)
Tina Proctor, Academy of Holy Angels (MN)
Kate Ralston, University of Iowa
Aaron Ray, Skidmore College
Kylie Rigdon, University of Tennessee
Lorena Sanchez, University of Southern California 
Leonard Satterwhite, Washington and Lee University (VA)
Sergio Seijas, NJ LEEP
Jordan Shapiro, Pine Crest School (FL)
Sylvie Shiosaki, University of Washington
Lindsey Siferd, Columbia University (NY)
Tamara Siler, Rice University (TX)
Rebecca Simons, Brandeis University (MA)
Judith Stahl, Seaholm High School (MI)
Anna Takahashi, Eastside College Preparatory School (CA)
Ashley Terry,
The Bay School of San Francisco (CA)
Rebecca Thomchick,
Walsingham Academy (VA)
Stephanie Tisdale,
Steppingstone Scholars (PA)
Keith Todd,
Greenhill School (TX)
Alyson Tom
, Castilleja School (CA)
Patti Tomashot, Stowe High School (VT)
Cynthia Trager, Palm Beach State College Trio EOC (FL)
Phillip Trout, Minnetonka High School (MN)
Louis Trujillo, Saint Ann's School (NY)
Edward Truong, University of Puget Sound (WA)
Kara Ussery, Cincinnati Hills Christian Academy (OH)
Philip Weisgold, Bullis School (MD)
Jennifer Williams, Jemicy School (MD)
Ross Wolfson, Westborough High School (MA)
Justine Worthington, Cape Fear Academy (NC)
Marquez Young, Sinclair Community College (OH)